ابرو یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین عناصر زیبایی صورت انسان به شمار می رود بطوری که افرادی که ابروهای کشیده، پر مو و یک دستی را دارند طبیعتاً توجه دیگران را به خود جلب می نمایند و معمولا دارای اعتماد بنفس بالایی هستند. دلیل آن هم واضح است: چیزی که در نگاه اول در صورت فرد بیش از همه توجه را جلب می کند، ابروهای او می باشد که نازک بودن یا کم پشت بودن آنها در چهره فرد تأثیر گذار است.

نوع دیگر کم مویی ابروها، ابروهای تکه تکه می باشد. این ابروها اکثرا به دلیل مسائل ژنتیکی به این شکل در می آیند و افرادی که به آن دچار شده اند، این ژن را از پدر یا مادر خود به ارث برده اند.   

 

توجه داشته باشید که کاشت ابرو یکی از حساس ترین عمل های زیبایی می باشد که در صورت و زیبایی شخص نقش مهمی دارد و از این رو باید در انتخاب مرکز و نوع تکنیک مورد استفاده دقت لازم را داشته باشید و مهمتر از همه اینکه در صورت انجام آن توسط تکنسین های تجربی و نابلد در مراکز غیر مجاز، ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
در واقع کاشت ابرو امری پزشکی و هنری است که باید توسط تیم مجرب با ظرافت بالایی انجام شود چرا که باید قبل از کاشت ابرو، فضاهای کاشته شده از پیش طراحی شوند تا با مدل و حالت دلخواه ابروهای فرد یکسان باشد.

کاشت ابرو به روش جدید وانحصاریSUT:
بهترین محل برای برداشتن موها جهت کاشت ابرو موهای کنار گوش ها می باشد. در این ناحیه موها از لطافت خاصی برخوردار بوده و شبیه موهای ابرو می باشند. کاشت ابرو به روش SUT برای همه نوع ابروها مناسب می باشد حتی ابروهایی که شکسته شده اند یا ابروهایی که قبلا هاشور و یا تاتو شده باشند هم بدون نیاز به پاک کردن تاتو (که معمولا همراه با عوارض جانبی می باشد) ، می توان انجام داد. 
ابروهایی که نازک بوده و یا شکستگی و اسکار داخل آنها است هم با این روش قابل انجام هستند.
در این روش خواب و مدل ابروها به دلخواه شخص می باشد و حتی تراکم آن می تواند به انتخاب خود وی باشد که در روز کاشت ابرو برای او با طرح دلخواهش، طراحی و سپس پیوند براحتی انجام می شود. در کاشت ابرو به روش SUT محدودیتی از بابت برداشت و کاشت مو نخواهیم داشت و پس از پیوند ابروی شخص، رشد موهای پیوند شده را بین چهار الی هفت ماه شاهد هستیم که این تکنیک قابل رشد و قابل اصلاح بوده و از نظر دوام هم بسیار ماندگار است.

عوارض کاشت ابرو :
شما پس از انجام کاشت ابرو به روش جدید و انحصاری SUT هیچ دوران نقاهت و عوارض خاصی را متحمل نمی شوید به طوریکه در فردای همان روز کاشت ابرو می توانید به راحتی تمام فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.
ضمنا توجه داشته باشید که در این تکنیک موهای ابرو قابل رشد بوده و کاملا طبیعی می باشند.

کاشت ابرو مناسب چه کسانی است؟
شاید با شنیدن عنوان کاشت ابرو، در ابتدا کنجکاو شوید که بدانید چرا چنین عملی و برای چه کسانی باید صورت بگیرد؟ اصلا آیا نیازی به چنین عملی هست و یا نه؟ اینکه آیا ترمیم ابرو بیشتر مناسب چه افرادی و با چه سنینی است؟ 

عمل کاشت ابرو (که به آن ترمیم ابرو هم گفته می شود) در زبان انگلیسی تحت عنوان Eyebrow restoration  از آن صحبت می شود و در واقع پروسه بازگرداندن و یا پرپشت تر کردن موهای ناحیه ابرو است. اما دلیل آن چیست؟ با افزایش سن تغییرات مختلفی در بدن انسان رخ می دهد و یکی از این تغییرات تغییر در عملکرد هورمون هاست. همچنین از طرف دیگر در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی از طرف افراد، ممکن است که موهای بدن دچار ریزش شود. عموما وقتی صحبت از ریزش مو می شود ، عموما  بلافاصله افراد، ریزش موهای سر را به یاد می آوردن در صورتی که همیشه اینطور نیست و ریزش مو گاهی در نواحی دیگر بدن از جمله ابرو، مژه ها، ریش و سبیل هم رخ می دهد. که این امر گستردگی و حساسیت قضیه را دو چندان می کند. 

مسئله ریزش موهای ابرو بسیار جدی است. ابرو نقش مهمی در زیبایی صورت انسان – به خصوص خانمها – دارد. در زمان ریزش موهای ابرو، معمولا تارهای این دسته موها کم کم نازک شده و می ریزند و گاهی این مشکل تا آنجا ادامه پیدا می کند که فقط یک خط نازک از ابروها باقی می ماند. دلیل این امر هم می تواند هر یک از عوامل زیر باشد:
- ناراحتی های پوستی
- خارش ابرو
- بیماری 
- افزایش سن
- عدم رعایت بهداشت فردی
- مسائل ارثی و ژنتیکی
- سوختگی
- مواد شیمیایی

این نکته را هم توجه داشته باشید که بسیاری از خانمها امروزه جهت برطرف کردن این مشکل بطور ظاهری، از مواد آرایشی استفاده می کنند و به اصطلاح می خواهند که خط ابرو بکشند. این کار شاید زمانی که آن فرد بخواهد در یک مراسم رسمی –مانند جشن عروسی – شرکت کند، بطور موقت ظاهر او را کمی تغییر دهد و بنظر برسد که مشکل تا حدودی برطرف شده، اما این کار، یک راه حل واقعی نیست. 

راه حل بهتر و بادوام تری که ماندگار شده و زیر نظر پزشک متخصص صورت می گیرد استفاده از تکنیک های جدید و مدرن کاشت و ترمیم ابرو است. در این روش (پس از مشاوره با پزشک متخصص و یا مراجعه به یک کلینیک کاشت و پیوند مو) پس از بررسی مقدار ریزش در ناحیه ابرو، پزشک مربوطه در مورد بهترین روش و معمولا نوع عمل جراحی مورد نیاز برای کاشت ابرو ، متقاضی را راهنمایی می کند. 

امروزه خوشبختانه روش های متعددی جهت این گونه عمل ها وجود دارد، که بهترین آنها تکنیک های FUE و SUT هستند. به خصوص روش SUT که روش جدیدتر و پیشرفته تری است و مزایای زیادی دارد از جمله اینکه علاوه بر اینکه بدون درد است، بسیار سریع و ظرف چند ساعت صورت گرفته و معمولا بطور میانگین ظرف یک هفته جواب می دهد. این امر به خصوص برای جوانانی که به کاشت ابرو علاقه مند هستند، مسلما خبر خوشی است. 
معمولا زمان این عمل (به روش SUT ) بین 2 الی 5 ساعت است. یکی دیگر از مزایای آن این است که در صورتی که فرد شاغل و یا مشغول به تحصیل باشد، روز بعد از عمل براحتی می تواند به سر کار یا محل تحصیل خود بازگردد. همچنین امروزه با وجود تیم های حرفه ای جراحی، ابروهای کاشته شده بعد از مدتی قابل تشخصیص از موهای اصلی ابرو نبوده و کسی متوجه استفاده شما از کاشت ابرو نخواهد شد. 

مراحل این عمل نیز – همانطور که در مقاله ها و بخش های دیگر آوردیم – در چند مرحله انجام می شود:
- برداشت تارهای مو 
- نگهداری تارهای مو 
- کاشت مو در ناحیه ابرو

همانند روش های کاشت موی سر، تارهای مو از ناحیه ای از بدن (معمولا پشت سر) برداشته و بعد از آماده سازی نهایی، در ناحیه ابرو پیوند زده می شود.

در حال حاضر کلیه این مراحل توسط متخصصین حرفه ای و همچنین با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات این کار صورت می گیرد که دقت بالایی دارد و خود همین امر نیز کیفیت بالای عمل کاشت ابرو را تضمین می کند. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست و کسانی که به هر دلیلی تمام و یا بخشی از ابروهایشان را از دست داده اند، براحتی می توانند خود را جهت عمل SUT در ناحیه ابرو، آماده کنند. 

  و در پایان اینکه امروزه به دلیل اینکه میلیون ها نفر در جهان دچار ریزش و یا کم پشت شدن موهای ابرو شده اند، این نوع عمل روزبروز در حال گسترش و محبوب شدن نزد مردم (به خصوص اشخاص معروف مانند ورزشکاران و هنرمندان) شده است. 

دیگر مزایای کاشت ابرو به روش FUE
«اگر شما ابرو نداشته باشید در حقیقت شما چهره ندارید»، اگرچه این حرف ممکن است اغراق آمیز باشد اما نشان میدهد که ابرو چه عنصر مهمی در صورت است. در حقیقت دیدن یک فرد طاس چیز عجیبی نیست اما یک فرد بدون ابرو بسیار نگاه ها را به خود جلب میکند. فرد ممکن است به دلایل مختلفی ابروهایش را از دست بدهد که بر برخی از این علتها فرد هیچ کنترلی ندارد.

کاشت ابرو به روش FUE:

کاشت ابرو به روش FUE، روشی است که برای حفظ و شکل دهی دوباره دائمی ابرو استفاده می شود.این روش ظاهر ابرو را بهبود می بخشد و مشکلاتی که از لحاظ زیباشناختی در ابروی شخص وجود دارد را برطرف می سازد. کاشت ابرو به روش FUE  برای نخستین بار توسط مرکز تخصصی موی رنسانس وارد ایران شده و به شکل انحصاری در این مرکز انجام می شود و در این روش دیگر نیازی به جراحی نبوده و از بیهوشی و بخیه های عمیق استفاده نمی کنیم خواب یک دست و منظم مو و همچنین عروسکی نبودن آن از مزیت های منحصر به فرد این روش کاشت ابرو می باشد که این تکنیک را محبوب کرده است

موی سر به روشی متفاوت از موی ابرو رشد می کند. در واقع موهای ابرو در مقایسه با واحدهای فولیکولی که شامل 1 تا 4 تار مو است، بصورت تک تک رشد میکند. بنابراین موهایی که از قسمت های دهنده برداشته می شود، را باید با استفاده از میکروسکوپ های قوی دو قسمت کرد. سپس هرکدام از این تارهای تقسیم شده را در محل های گیرنده قرار می دهند. از آنجایی که ابروها نسبت به موهای سطح پوست در زاویه ای تندتر رشد میکنند، انجام این کار مهارت و تجربه بالایی لازم است. همچنین انحنای طبیعی مو از نکته های حائز اهمیت است  بطوری که هم راستا با انحنای ابروها باشد. همچنین ابرو نیز بایستی به طریقی مرتب شود که به صورت مورب رشد کند بخصوص در بخش میانی  تا ظاهر طبیعی ابرو را دنبال کند. تمام این مواردی که در بالا گفته شد بعنوان نقطه قوت در روش کاشت ابرو FUE می باشد که در انجام آن اعمال می گردد.

مزایای استفاده از روش کاشت ابرو FUE :

1-این روش، ظاهر تغییر شکل یافته ابروها را درست میکند.

2-به افرادی که مستعد از دست دادن ابرو هستند این امکان را میدهد تا ابروهایی با قوس پرپشت داشته باشند.

3-به افرادی که ابرویشان را به دلایلی مانند زخم شدگی، سوختگی، بالارفتن سن، کم کاری تیروئید، و... از دست داده اند کمک میکند تا حس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشند.

4-با این روش از موهای خود شما استفاده میشود و ابروهایتان طبیعی تر بنظر خواهد رسید.

5-این روش اصولا روشی با بیشترین ایمنی است.

6-این روش در مقایسه با روشهایی مانند تتو کردن ابرو، بهترین انتخاب است و به نتایج طبیعی تری از لحاظ ظاهری میرسند.

7-این روش نتایج طولانی مدتی دارد.

8-در این روش جای زخم بجا مانده قابل دیدن نیست و تنها چند روز پس از عمل جای زخم مشخص است که پس از چند روز محو میشود.

9-ابروهای جدید می تواند به چهره شما زیبایی بدهد.

یک حقیقت زشت در مورد کاشت ابرو به روش های رایج و سنتی :

1-در روش های رایج و سنتی مانند FUT خواب مو و مدل مو به شکل عروسکی می باشد.

2- استفاده از تکنسین های بی تجربه کاشت یکی از مواردی است که در انجام روش های رایج و سنتی بسیار دیده می شود.

3-کاشت ابرو به روش  FUT دارای جراحی و بیهوشی بوده و همچنین از بخیه و برش های عمیق در آن استفاده می شود.

4-جلسات متعدد و همچنین با زمان های طولانی از معایب و مضرات استفاده از روش های سنتی و رایج کاشت ابرو می باشد .