بازسازی موهای آسیب دیده در چند گام ساده
 

برای جلوگیری از شکننده شدن موها کمی شکیبا باشید

اگر از سشوار استفاده می کنید قبل از اینکه دکمه خاموشی اش را فشار دهید مطمئن شوید که تمام موها خشک شده اند. اگر حتی مقدار کمی موها مرطوب باشد دیگر صاف نمی ایستند. با تکان دادن سر خود و آرام شانه زدن آن با انگشتان دست یا شانه ی دندانه دار پهن از بهم ریختن آن در طول روز جلوگیری کنید.

سبکش کنید

از آنجا که موهای بلند و باریک به دلیل رطوبت و عرق کردن به سادگی کثیف می شوند، باید طوری آنها را تمیز کرد که زیاد سنگین نشوند. شستشو را با یک شامپو حجم دهنده و یک نرم کننده شروع کنید ( این موارد طراحی شده اند تا سبک باشند ). نرم کننده را با مقداری آب رقیق کنید و یا می توانید مقدار کمی از آن را ساتفاده کنید. هرگز نرم کننده را به ریشه های مو نزنید، به موها مانند یک بوم نقاشی نگاه کنید و جاهایی را که می خواهید را فقط رنگ ( نرم کننده ) بزنید. سپس موها را کاملا آب بکشید.


تمیز کردن موها
محصولاتی که روی موهای خود می‌زنیم  و حتی آبی که برای تمیز کردن آن استفاده می‌کنیم می‌توانند باعث آسیب به سلامت موهای شما شوند. این مواد می‌توانند باعث کمتر شدن عمر مو و حتی موخوره یا شکنندگی موها شود. شستن این مواد از روی موها اولین گام برای ترمیم مو و داشتن موهایی سالم تر است. یک شامپوی مناسب، درمان با جوش‌شیرین یا درمان با سرکه‌ی سیب انتخاب‌هایی عالی برای از بین بردن موادی هستند که روی موهای شما جمع  شده‌اند.

محافظت از مو در مقابل نور خورشید
یکی از بزرگ‌ترین مقصران آسیب به مو، از بین رفتن رنگ آن و شکنندگی موها نور خورشید است. اگر مقابل اشعه‌ی UV از موهای خود مراقبت نمی‌کنید حالا زمان شروع است. اگرچه بیشتر در تابستان به این موضوع دقت دارید اما نباید فراموش کنید نور خورشید در تمام سال وجود دارد.

درمان با روغن‌های داغ
روی موهای خشک و تمیز خود از روغن دلخواهتان بمالید. می‌توانید روغن زیتون را امتحان کنید. یک رویه‌ی  پلاستیکی یا کلاه حمام روی موهای خود بکشید. سپس در آفتاب نشسته و یا با سشوار موهایتان را حرارت دهید. بعد از آن اجازه دهید موها در دمای اتاق خنک شوند. این روش درمانی را می‌توانید سه  بار در ماه امتحان  کنید، البته تعداد دفعات به میزان آسیب موها و مقدار خشکی آن بستگی دارد.

درمان مناسب با نرم‌کننده
درمان با نرم‌کننده بایدی برای ترمیم موهای آسیب‌دیده و جلوگیری از آسیب بیشتر در آینده است. تمام نرم‌کننده‌ها مانند هم نیستند. بهتر است نرم‌کننده‌ای را انتخاب کنید که مناسب نوع موی شما باشد و موهایتان را زیاد سنگین یا چرب نکند. اگر موهایتان را رنگ کرده‌اید نرم‌کننده اهمیت زیادی دارد.

اصلاح موها
اگر موهای شما آسیب‌دیده‌اند، شکسته‌اند، موخوره دارید و موهایتان خراب‌شده‌اند اصلاح مو و کوتاه کردن آن برای شما مفید خواهد بود.